УВАГА! Українці можуть оформити внутрішні і закордонні паспорти за кордоном! В Польщі запрацювали окремі підрозділи ДП “Документ”. Раніше українці за кордоном могли оформити лише закордонні паспорти і лише у дипломатичних установах. 

Якщо термін дії вашого закордонного паспорта закінчився, то не обов'язково оформлювати новий документ або посвідку для повернення в Україну. Ви можете продовжити дію паспорта звернувшись до консульської установи. Для цього необхідно подати до консульства оригінали та копії таких документів: 

   • заява особи або її законного представника (завантажити бланк можна за цим посиланням
   • паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Увага! Продовжити дію паспорта можна не раніше, ніж за 3 місяці до закінчення його терміну дії. 

Максимальний термін продовження дії паспорту – 5 років

Для отримання цієї послуги записуватись в електронну чергу на прийом до консульства не потрібно, питання вирішується в порядку живої черги за один візит. 

 

Якщо ж ви виїхали з внутрішнім паспортом/ID-карткою/іншим документом/без документу взагалі або якщо ваш закордонний паспорт загубився або його було викрадено, ви теж зможете повернутися в Україну. В такому випадку буде необхідно звернутись до звернутися до посольства/консульства України закордоном та оформити посвідчення особи для повернення в Україну. Для цього необхідно надати оригінали та копії таких документів:

   • документ, який підтверджує факт втрати/крадіжки документа;

   • паспорт громадянина України (якщо його немає, посадова особа консульства надсилає запит до Державної міграційної служби України);

   • свідоцтво про народження дитини (якщо оформлюється посвідчення для дитини віком до 16 років);

   • паспорт законного представника (якщо оформлюється посвідчення для дитини віком до 16 років);

   • заява-анкета;

   • фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;

   • чек про сплату консульського збору (На час воєнного стану консульський збір за консульські дії не стягується).

У випадко, якщо разом з вами подоружує дитина, що не має дійсного закордонного паспорта на період воєнного стану в Україні передбачено можливість внесення інформації про дитину до паспорта для виїзду за кордон батьків (одного з батьків) або іншого законного представника дитини.

Внесення інформації здійснюється на підставі заяви законного представника, до паспорта якого вноситься інформація про дитину. Документи для внесення інформації про дитину у разі постійного проживання або тимчасового перебування особи за кордоном подаються до посольства або консульської установи України. Внесення інформації про дитину здійснюється в день звернення законного представника безоплатно.

Для внесення до паспорта для виїзду за кордон інформації про дитину необхідно подати такі документи:

   • паспорт для виїзду за кордон;
   • заяву;
   • свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження, виданий компетентними органами іноземної держави (у разі відсутності свідоцтва про народження законний представник може подати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження);
   • дві фотокартки дитини розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
   • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.

Документи для повернення в Україну для дитини, яка народилась в Польщі

Українські мами, які народили дітей в Польщі з різних причин мають їздити в Україну. За законами Польщі не можна залишати дітей самих, а тим паче зовсім маленьких. Тому якщо ви плануєте поїздку в Україну, потрібно зробити наступні речі. 

Важливо знати, що за Законом «Про порядок виїзду і в’їзду в Україну громадян України», жодну особу, яка є громадянином України не можуть обмежити в праві перетину кордону своєї Батьківщини. 

З документів для дитини вам знадобляться:

- дійсний паспорт громадянина України батьків;

- видане консульською установою України свідоцтво про народження дитини. 

Обов’язково потрібно, аби для свідоцтва про народження дитини, яка була народжена за кордоном, було здійснено легалізацію для України. Така процедура необхідна, аби свідоцтво мало юридичну силу в Україні та за її межами.

Якщо за певних причин не було здійснено легалізацію свідоцтва, то по приїзду в Україну батькам необхідно звернутись до органу та відділу державної реєстрації актів цивільного стану з проханням про реєстрацію новонародженої дитини.