Чимало українців залишили свої домівки внаслідок війни і зараз мають потребу в тому, щоб отримати відомості, які підтверджують наявність щеплень. Міністерство охорони здоров’я України спільно з Центром громадського здоров‘я розробили рекомендації з отримання цих відомостей. 

 

Які українські документи містять інформацію про щеплення: 

  • «Історія розвитку дитини» (форма № 112/о).
  • «Карта профілактичних щеплень» (форма № 063/о).
  • «Медична карта амбулаторного хворого» (форма № 025/о).
  • Електронна система охорони здоров’я (ЕСОЗ).
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію.
  • Довідка про проведені щеплення.
  • Інші медичні документи, що містять відомості про проведені щеплення.

 

Як підтвердити вакцинацію, якщо ви потребуєте офіційного документального підтвердження?

  1. Зв’яжіться з лікарем, із яким у вас укладено декларацію, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює ваш лікар, і попросіть довідку про проведені щеплення.
  2. Отримайте від медичного працівника закладу таку довідку. Її заповнюють із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о) та відомостей, внесених до ЕСОЗ. Довідку сформують в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису або в паперовій формі за підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу.
  3. Електронний документ або електронну копію паперового документа надішлють вам засобами електронної комунікації.

Зверніть увагу! Назви антигенів, від яких проведено щеплення, вносять у довідку відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB) для полегшення сприйняття медичними працівниками інших країн.

До речі, тут ви можете дізнатися про спільне і відмінне у польському та українському календарях щеплень.

Якщо ви або ваша дитина не маєте документів, які підтверджують вакцинацію, вам буде потрібно пройти весь курс профілактичних щеплень відповідно до польської програми.

 

Де дізнатися більше про особливості вакцинації у Польщі?
Завдяки гарячій лінії, яка інформує пацієнтів з України українською і польською мовами, ви можете отримати швидку, комплексну та зрозумілу інформацію про функціонування системи охорони здоров'я в Польщі. 

Для цього зателефонуйте за номером гарячої лінії Народного фонду здоров’я (НФЗ): 800 190 590 (дзвінки безкоштовні). 

Гаряча лінія працює 24 години на добу, протягом семи днів на тиждень, а також у святкові дні. Крім того, пацієнти можуть звернутися на гарячу лінію НФЗ за допомогою електронної пошти: [email protected], чату або відеодзвінка з перекладачем мови жестів.