Польський уряд спростив процес подачі українців на карту поляка. Раніше для того, щоб на неї податись потрібно було звертатись в польське консульство в Україні. Тепер це можна зробити безпосередньо в Польщі. 

 

Карта поляка – офіційне підтвердження польського походження й належності до польського народу, яку розробили внаслідок Закону «Про карту поляка», що був прийнятий в 2007 році. Хоча карта поляка і не дає офіційного польського громадянства, її наявність надає власнику можливість користуватись певними пільгами в Польщі, як от: спрощена процедура отримання дозволу на постійне перебування, прискорена процедура набуття громадянства, безкоштовне навчання у вишах та отримання стипендії, знижки на проїзд у транспорті, офіційне працелваштування, ведення бізнесу та інше. 

 

Щоб отримати карту, треба довести, що серед ваших родичів є, або була людина, яка мала польське громадянство чи національність. Заявку та документи розглядають у середньому до двох місяців від дня подачі, а сама аплікація є безкоштовною. Карта поляка буде дійсною протягом 10 років від дня видачі. Для продовження карти поляка на наступні 10 років необхідно подати заяву про її продовження не пізніше ніж за 3 місяці до закінчення терміну її дійсності.

 

Що треба, аби отримати карту поляка?
- на мінімальному рівні знати польську мову, історію та традиції країни;
- мати документи, які підтверджують ваше польське коріння (оригінал свідоцтва про народження, паспорта родича-поляка тощо);

- звернутися до будь-якого воєводства та записатися на прийом;

- подати заяву разом з документами (родичів та своїми);
- пройти співбесіду (вона відбуватиметься польською мовою);
- у разі успіху – підписати Декларацію про приналежність до польського народу.