Для того, щоб почати працювати у Польщі, громадянам України, що в'їхали на територію Польщі після 24 лютого 2022 року, дозвіл на роботу не потрібний.

Важливо! Роботодавець має підтвердити факт працевлаштування на порталі www.praca.gov.pl впродовж 14-ти днів з дня початку роботи. 

Перед тим, як шукати роботу, ознайомтесь з розділом "Працевлаштування у Польщі" на урядовому порталі країни. Тут ви знайдете корисну інформацію, зокрема, щодо легального працевлаштування, соціального страхування та можете створити профіль навичок та резюме. 

Шукати вакансії можна на сторінках і у відповідних групах соцмереж, а також на таких ресурсах:

Ознайомитися із пропозиціями з працевлаштування ви можете також і за цим посиланням. До того ж знайти роботу вам допоможуть додатки ePraca і Workport.

Ви також можете отримати допомогу в Інформаційно-консультаційному центрі служби зайнятості «Зелена лінія».

У Польщі працюють і агенції з працевлаштування, які добирають вакансії для претендентів на роботу. Перелік таких сертифікованих агенцій ви можете знайти тут. Звертаючись до агенції, пам’ятайте, що з вами мають укласти договір, де будуть зазначені умови співпраці, винагорода, пільги та всі інші деталі.

По допомогу в пошуку вакансій, ви також можете звернутися до Повітового (районного) центру зайнятості (Powiatowy Urząd Pracy). Консультант установи дізнається про вашу кваліфікацію (якщо маєте документи, які її підтверджують, то візьміть їх із собою) і надасть вам відповідну інформацію. Крім того, у Повітовому центрі зайнятості вас проконсультують про іншу допомогу у питаннях працевлаштування та курси з профорієнтації.