«А як зробиш ти?» — це гейміфікована методика виховання 16 глобальних навичок у дошкільнят. Гра допоможе організувати виховний процес і залучити до нього дітей за допомогою 48 ілюстрованих історій та захопливого ігроладу «Розкажи — запитай — зроби». Граючи малеча дізнається більше про світ, про себе, про ролі у групах, способи адаптації до різних життєвих ситуацій, формування навичок і моделей поведінки. Теми, які розглядаються в «А як зробиш ти?», різноманітні: безпека, числа, дорослі, довкілля, емоції, вибір дитини, дитячі потреби, особистість, однолітки, емоційна рівновага, слова, світ, технології, творчість, відчуття, здоров’я. Ігрові картки дадуть дитині можливість:
-
- дізнатися, які ситуації трапляються в житті;
- приміряти ситуацію на себе, згадати про подібні, що вже колись сталися;
- побачити ситуацію зі сторони;
- відреагувати емоційно;
- послухати про різні реакції інших;
- отримати інформацію та «відіграти» коректний спосіб реакції або дії;
- грати у гру, яка допомагає закріпити навичку, гру, опосередковано пов’язану з розвитком цієї навички;
- відстежувати конкретні ситуації у своєму житті й надалі;
- використовувати нову коректну модель поведінки й реагування.
Важливо, щоб дітей-гравців було якомога більше, а гру модерував дорослий. Для нього / неї в комплекті передбачена методичка з використання карток і буклет для ознайомлення з правилами гри. Методичка допоможе зрозуміти, як «розговорити» дітей і що робити, якщо обговорення теми пішло не так, як слід.
Перед початком гри модератор обирає одну картку, ознайомлюється з її змістом і за її номером знаходить у методичці правила гри за карткою. Згодом збирає навколо себе дітей, демонструє їм вміст картки та розпочинає обговорення.
Методика розроблена Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй (UNICEF) у партнерстві з дитячою сімейною психологинею Світланою Ройз і Всеукраїнським фондом «Крок за кроком».
Батьки можуть завантажити буклет, наведений нижче, щоб підтримати дитину за допомогою гри. Також за змоги роздрукуйте картки, щоб діти мали перед очима конкретну візуалізацію.