Офіс реагування на надзвичайні ситуації ЮНІСЕФ у Польщі та Польський центр Міжнародної допомоги (РСРМ) за підтримки Міністерства освіти і науки Польщі, запустили «Гарячу лінію» — проєкт із інформаційної підтримки в сфері освіти для батьків, які залишились в Польщі разом із дітьми через війну. 

 

Як працює система освіти? А чим відрізняється українська і польська шкільні програми? Що треба, щоб записати українського першокласника в польську школу? До чого готуватись майбутнім українським випускникам, які продовжили шкільну освіту в Польщі? Тепер завдяки проєкту «Гаряча лінія» українські батьки зможуть отримати відповіді на ці запитання, а їх діти продовжити повноцінну освіту в Польщі.

 

Українці в Польщі стикаються з певними труднощами, коли йдеться про освіту для дітей – від вступу до ясел, дитсадків, шкіл і технікумів і до підготовки до вступу до вищих навчальних закладів. У батьків можуть виникнути запитання щодо мовних навичок дитини, рівня знань дитини з того чи іншого предмету, інклюзивності занять, підходів до навчання. Але вже незабаром розпочнеться навчальний рік, і батькам потрібно визначитися, в якому форматі продовжуватиме навчання їхня дитина. Тому для поширення гарячої лінії також розпочато інформаційну кампанію у великих і малих містах Польщі.

 

Зателефонувавши на гарячу лінію, українські батьки отримають достовірну та зрозумілу інформацію.

 

Зателефонувати можна за номером +48 22 100 13 00. Гаряча лінія працює щодня з 9:00 до 17:00 до 30 листопада 2022 року.

 

Більше інформації стосовно освіти для українців в Польщі можна знайти тут.