«Блакитні точки» — це безпечні центри для всіх дітей та дорослих, які розташовані вздовж головних маршрутів з України в країни Європи. Вони створені УВКБ ООН та ЮНІСЕФ спільно з місцевими органами влади й партнерськими громадськими організаціями для всіх, хто шукає порятунку внаслідок війни в Україні. 

 

Окрім фізичних точок, в рамках проєкту тепер доступний і сайт, де завжди можна знайти актуальну інформацію про:

- розташування фізичних центрів «Блакитна точка»;

- захист та соціальні послуги в ЄС;
- подорожі до країн членів ЄС та переміщення між ними;
- те, як убезпечити дитину та себе під час поїздки.

 

Скориставшись сайтом, ви можете знайти відповіді на питання щодо: пошуку житла, освіти, медичного обслуговування, пошуку роботи, правових питань в ЄС. А також дізнатись про те, хто і які документи від вас може вимагати під час переїзду, або навпаки немає на це права. Для мам, які подорожують з дітьми розміщенні рекомендації щодо того, як краще спланувати поїздку з міркувань безпеки, знайти безпечне помешкання та надійний транспорт. Також на сайті є телефони гарячих ліній для тих, хто зазнав зловживань зі сторони іншої особи. 

 

Щодо фізичних точок, то всього таких центрів допомоги наразі є 36, а їх розміщення можна знайти на сайті проєкту. В першу чергу вони стануть в нагоді для всіх, тих хто перебуває на наступних територіях чи знаходиться в дорозі з України до: Болгарії, Угорщини, Італії, Молдови, Польщи, Румунії чи Словакії. 

 

В центрах вам можуть інформаційно допомогти щодо будь-яких питань. Зокрема, ви можете дізнатись про: ваші права й виплати відповідно до статусу тимчасового захисту та процедур надання притулку, або возз’єднання сім’ї та пошук членів сім’ї. Ви також можете звернутись по допомогу до центрів, якщо під час поїздки чи просто так, якщо потребуєте: води, харчування, психологічної підтримки та достовірної інформації. Для дітей в центрах «Блакитна точка» є спеціальні кімнати для ігор та відпочинку, де працюють професійні викладачі, які можуть надати психологічну підтримку малечі.